הצג סל קניות
כל השיחות קודש בכף ידך

תוכנית 376 (שבוע פרשת תולדות):
תורה: "מלאו את הארץ וכבשוה"; ו′ בתשרי תשמ"ב
רגעים של נצח: מראות מכינוס השלוחים העולמי השני: תפילת מנחה, שיחה בפני השלוחים ותומכיהם, חלוקת דולארים, ועוד; כ"ח בחשון תש"נ
עין בעין: "לחשוב גדול יותר", עם מר אהרן ביסטון; ח′ בתשרי תשמ"ט
מפגשים: "לסוף העולם", עם הרב יוסף וינברג; 1955

 
תורת חיים   |   התוועדויות   |   כינוס השלוחים   |   חגים   |   שונות   |   ארץ ישראל   |   ילדים
חדשות
 
הרב לאו התרגש מה"תורת חיים"  | ט"ו סיון ה'תשס"ח
 

רבים מאלו שצפו בתוכנית הוודיאו השבועית "תורת חיים" לפני כחודש, התרגשו לצפות בראיון המיוחד שפורסם עם הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו.
בפרק "מפגשים עם הרבי" בתוכנית השבועית, בו מרואיינים אישים בעלי שם על ההיכרות שלהם עם הרבי, ועל השפעתו של הרבי על חייהם, סיפר הרב לאו על יחידות מרתקת שזכה לה עם הרבי, זמן קצר לאחר מלחמת יום הכיפורים.
במהלך היחידות, סיפר הרב לאו, שטח בפניו הרבי את התמיהה הבאה:
"אתה מכיר את ארץ ישראל מקרוב אתה מעורה . . רציתי לשאול אותך העם היהודי בטבעו הוא עם מהפכני. המהפכה שהבאנו לעולם החלה עוד ביציאת מצרים. כמה עמים היו שיצאו מעבדות לחרות והקימו מדינה ארץ ממלכה בית מקדש? אין דבר כזה. כולם היו אז או משעבדים או עבדים. אנחנו היינו עבדים, מהפכה גדולה, יציאת מצרים . . גם בהיסטוריה החדשה של העולם, אפוא שהעם היהודי התגלגל בכל מקום שהיתה מהפכה, היהודים היו בראש בנושאי הדגל של מהפכות בכל העולם.
הרבי מנה לי כמה דוגמאות. אנחנו עם של מהפכנים - ברוסיה של לנין יהודים הלכו בראש, היו בין הבולטים ביותר בהנהגה הקומוניסטית. מה קרה לאופי המהפכני של היהודים, כאשר בארץ ישראל הגיע לשלטון מפלגה בשם מפא"י עוד ב33, עכשיו אנחנו כבר ב73 74, יותר מארבעים שנה אותה מפלגה, ושום דבר לא השתנה. השמות קצת השתנו, בן גוריון, אשכול, גולדה מאיר, אותה הנהגה, אותה רוח, אותו כיוון.
ומצד שני מנחם בגין כבר פעם תשיעית מנסה להגיע לשלטון לא מצליח. העם נותן את אימונו, אחרי המחדל הזה שקוראים לו ביום כיפור עדיין מצביעים לאותו דבר.
בעולם הכל השתנה. אי אפשר להשוות את קנדי לאייזהוואר חושבות בסטאלין פומפידו זה לא דה גול, אטלי זה לא צ'רצ'יל, אלרד זה לא איזנאואר, ודווקא היהודים שהם יותר מהפכנים מכל אלה נשאר אותו דבר. מה עוד צריך לקרות כמו שהיה יום כיפור כזה רעידת אדמה מה צריך לקרות כדי שהעם ישנה את ההנהגה שלו?..."
כל מי שצפה בראיון מיוחד זה התרגש עד מאוד, והשבוע הצטרף לרבבות הצופים בתוכנית זו גם המרואיין עצמו, רבה הראשי של תל אביב הרב לאו.
הראיון עצמו עם הרב לאו נערך בשנה שעברה, על ידי מנהל Jem בישראל הרב זושא וולף, והשבוע הגיע הרב וולף ללשכתו של הרב לאו להעניק לו את הסרט עם התוכנית המיוחדת בה מרואיין הרב לאו.
הרב לאו צפה בתוכנית "תורת חיים" בה הופיעה הראיון עמו, ושיבח את חברת המדיה החב"דית JEM על עבודתם המצויינת.

שלח לחבר         
 

zoloft weed

zoloft weed and alcohol

prednisolon kur

prednisolon 25 mg online
ת.ד. 2020 כפר חב"ד ישראל. מיקוד 60840 טלפון: 03-9608017/8 פקס: 03-9608017 אימייל: sales@jem.co.il
All rights reserved to: www.jem.co.il ©
עיצוב ובניה שטיבל.קום