הצג סל קניות
כל השיחות קודש בכף ידך

תוכנית 376 (שבוע פרשת תולדות):
תורה: "מלאו את הארץ וכבשוה"; ו′ בתשרי תשמ"ב
רגעים של נצח: מראות מכינוס השלוחים העולמי השני: תפילת מנחה, שיחה בפני השלוחים ותומכיהם, חלוקת דולארים, ועוד; כ"ח בחשון תש"נ
עין בעין: "לחשוב גדול יותר", עם מר אהרן ביסטון; ח′ בתשרי תשמ"ט
מפגשים: "לסוף העולם", עם הרב יוסף וינברג; 1955

 
תורת חיים   |   התוועדויות   |   כינוס השלוחים   |   חגים   |   שונות   |   ארץ ישראל   |   ילדים
חדשות
 
"שנים ראשונות" חלק רביעי הושק בניו-יורק  | כ' חשון ה'תשס"ט
 

קרוב למאה ידידים ותומכים של Jem נאספו ביום ראשון ח"י חשון בתיאטרון של מוזיאון הילדים היהודי לצפות בחידוש האחרון מבית JEM: "שנים ראשונות" חלק רביעי.
האירוע תוכנן כמעמד של הוקרה לכל אלו שאפשרו את הופעת הסרט. בקהל היו מרואייני הסרט החדש ובני משפחותיהם; חברים במרכז לעניני חנוך ואחרים שסייעו במחקר, אנשי גיוס הכספים של JEM וכן מפיקי ועורכי הסרט.
באמצעות שילוב של ראיונות, מסמכים, קריינות, עורכי הסרט שפכו אור על תקופה בחיי הרבי שרק מעט ידוע עליה ברבים.
הסרט מוציא-לאור עדויות מכלי ראשון המספרים על האירועים בחיי הרבי והרבנית במהלך הבריחה שלהם מפאריס לווישי ואחר כך לניס, במהלך הכיבוש הנאצי של צרפת ו'ממשלת הצללים' שלהם שמוכרת כ'ממשלת ווישי'.
על ידי חקר המסמכים שהתגלו לאחרונה, הסרט מספר כיצד הרבי והרבנית בסופו של דבר השיגו ויזות לבוא לארה"ב שהביאו אותם סוף-סוף לחופי ארה"ב.
בהפסקה, הרב אלקנה שמוטקין מנהל JEM דיבר אודות פרויקט הראיונות 'המפגשים שלי עם הרבי' ועל התכניות של JEM לפרויקט בשנים הבאות. הרב שמוטקין הוסיף ותיאר כיצד הפרויקט עורר התלהבות רבה בקרב צופי JEM ועל הצורך החיוני להקדיש יותר זמן ומאמץ כדי לאגור את אלפי העדויות של אלה שפגשו את הרבי וספגו ממנו השראה.
בשם הנאספים הוא הודה למפיק הסרט הרב יחיאל קייגן והעורך יענקי אשר, שבאמצעות הסרט הצליחו להעביר סיפור מורכב בדרך נהדרת ושובת לב.
בסיום הסרט, הנאספים זכו לתשורה נדירה: רפרודוקציות של מסמכים מתוך הסרט ניתנו לתצוגה. בתודה רבה לרב יהודה קרינסקי יו"ר המרכז לעניני חנוך, הוצג קובץ ה'רשימות' של הרבי כתובות בכתב יד קדשו. המחברת הקטנה נפתחה בעמוד שנכתב על ידי הרבי בווישי צרפת, בתקופה הנסקרת על ידי הסרט החדש מפרשת חוקת עד שבת שובה ת"ש.
בין האורחים היו כמה מהמרואיינים בסרט, כולל הרב לייבל פוזנר, פרופסור יוסף סנגולובסקי והגב' הדסה קרלבך. הנוכחים הביעו הסכמה כי הסרט החדש הוא המשובח ביותר בסדרת "שנים ראשונות" עד עתה, אבל היו חילוקי דעות באשר לרגעים הכי מרגשים שלו. חלק מהצופים סברו שהמתח של ההמתנה של הרבי והרבנית לוויזות בעוד הנאצים מתקרבים היה נוגע ללב ביותר. אחרים תיארו את הרגעים הכי נוגעים להם את תיאור הגורל שפקד את הרב מענדל הורנשטיין ורעייתו שיינא. אחרים סברו שהמעניין ביותר היה התיאורים מכלי ראשון של הגעת הרבי ל-770, בעוד שאחרים חשו שחזור המכתב של הרבנית לאביה הרבי בעיצומה של הסערה היה הכי מרשים.
לרובינו, שלא שקועים בהיסטוריה של חיי הרבי בשנים הראשונות של הרבי, הסרט מגלה שכבה נוספת של הסיפור בצורה מקצועית, ומלמד אותנו שעדיין יש לנו הרבה מה ללמוד ומותיר אותנו צמאים לעוד.
הסרט שנים ראשונות חלק רביעי אורך כ-75 דקות ועוד 15 דקות נוספות של קטעי בונוס, והוא כולל כתוביות באנגלית, עברית, צרפתית ורוסית. ה-DVD הופיע זה עתה וניתן להשיגו בכתובת JemStore.com ובישראל בכתובת jem.co.il

שלח לחבר         
 

zoloft weed

zoloft weed and alcohol

prednisolon kur

prednisolon 25 mg online
ת.ד. 2020 כפר חב"ד ישראל. מיקוד 60840 טלפון: 03-9608017/8 פקס: 03-9608017 אימייל: sales@jem.co.il
All rights reserved to: www.jem.co.il ©
עיצוב ובניה שטיבל.קום