הצג סל קניות
כל השיחות קודש בכף ידך

תוכנית 376 (שבוע פרשת תולדות):
תורה: "מלאו את הארץ וכבשוה"; ו′ בתשרי תשמ"ב
רגעים של נצח: מראות מכינוס השלוחים העולמי השני: תפילת מנחה, שיחה בפני השלוחים ותומכיהם, חלוקת דולארים, ועוד; כ"ח בחשון תש"נ
עין בעין: "לחשוב גדול יותר", עם מר אהרן ביסטון; ח′ בתשרי תשמ"ט
מפגשים: "לסוף העולם", עם הרב יוסף וינברג; 1955

 
תורת חיים   |   התוועדויות   |   כינוס השלוחים   |   חגים   |   שונות   |   ארץ ישראל   |   ילדים
חדשות
 
"שנים ראשונות חלק רביעי" הושק בישראל  | י"ז כסלו ה'תשס"ט
 
סדרת "שנים ראשונות" הנה פרוייקט של JEM תחת המפעל ההסטורי "מפגשים עם הרבי". במסגרת סדרת "שנים ראשונות" יצאו בשנים האחרונות שלוש סרטים, המקיפים, בראיונות ווידאו, בצילומים הסטוריים ובמסמכים מקוריים את פרקי חייו של הרבי לאורך שנות ילדותו ועד ראשית שנות הת"ש.
בחודש האחרון יצא לאור ההפקה הרביעית בסדרה, המקיפה את השנים ת"ש – תש"א, במסלול הנסיעה של הרבי והרבנית מפאריז לווישי, ימים אחדים לפני פלישת הנאצים ימ"ש לפאריז, דרך שהותם בניס שבצרפת קרוב לשנה, ועד לבואם צלחה לחצי כדור התחתון, בכ"ח סיון תש"א.
לפני כשבועיים הושק הסרט לראשונה בניו יורק, ואמש כאמור הושק החלק הרביעי בישראל.
מעמד ההשקה נערך בנוכחות מרא דאתרא כפר חב"ד, הרב מרדכי שמואל אשכנזי שליט"א, האישים שהתראיינו בארץ הקודש לסרט החדש – הרה"ח הרב יהודה לייב ביסטריצקי (על מסירת זוג כרטיסי הנסיעה של זקניו לרבי ולרבנית), הרה"ח הרב מנחם טייכטל (על תקופת שהותו בווישי בשנת תש"א), והר"ר ישעי' גרטנר (על שהותו כילד עם הוריו במלון "רושמבו" בניס יחד עם הרבי והרבנית).
אישים אלו השתתפו במעמד ההשקה יחד עם בני משפחותיהם, ויחד עם נכבדים רבים, ידידים ותומכים של מוסד JEM באה"ק, חברי מערכת שבועון "כפר חב"ד", חברי וועד כפר חב"ד, אנשי צעירי חב"ד, מנהלי מוסדות, חוקרים ואנשי ספר, עיתונאים ואנשי תקשורת, וכן צוות JEM שעבד באה"ק על הפקת הסרט.
לבאים למעמד, שנערך במתנ"ס של כפר חב"ד, התאפשר לעיין מקרוב בשורה של מסמכים מרתקים שנחשפו על ידי אנשי מחלקת המחקר של JEM במהלך העבודה על הסרט, לצד הסבר על כל מסמך ומסמך. כמו כן הוצגו לבאים התוכניות הגדולות לעתיד של חברת JEM באשר להמשך העבודה על סדרת "מפגשים עם הרבי".
מפגש מרגש נרשם במעמד, שעה שהרב טייכטל ומחותנו הרב ביסטריצקי נפגשו עם הר"ר ישעי' גרטנר. הרב ביסטריצקי והר' גרטנר שהו באותם ימים בדרום צרפת לפני שבעים שנה, כאשר מלחמת העולם השניה הייתה בעיצומה, ורדיפות הנאצים היו במלא תוקפם, אך מעולם לא נפגשו.
במעמד זה החליפו זכרונות ועדויות מרגשות, יחד עם ציוני דרך משותפים לשניהם, כאשר קהל השומעים סביב מקשיב בהשתאות לזיכרונות שהעלו התרגשות רבה אצל כל השומעים.
לאחר קבלת הפנים של האורחים והנכבדים, קידם מנהלJEM בישראל הרב זושא וולף את הבאים, בציינו כי הפרשה שאנו עומדים בפתחה, שבוע פרשת וישב, היא הפרשה שמלמדת על המעלה של ראיית פני הצדיק, כדברי רש"י בפרשת יוסף ואשת פוטיפר, אשר "דמות דיוקנו של אביו נראתה לו", וכפי שהרבי מבאר על כך בארוכה בשיחת י"ט כסלו תשכ"א על ההשפעה הרבה שישנה לראיית וחקיקת פני הצדיק הן להינצל מעניינים שליליים, והן כסיוע לכך ש"כל המניעות והעיכובים מתבטלים לגמרי" על ידי ציור פני הרב.
הרב וולף הודה בשם מנהל JEM הרב אלקנה שמוטקין ובשם מפיק סדרת "שנים ראשונות" הרב יחיאל קייגען, לכל הבאים, לאישים הנכבדים שהתראיינו לסרט, ולכל התומכים והמסייעים לפעילות JEM.
הרב וולף ציין בפני הנוכחים כי עבודה רבה עוד עומדת בפני אנשי JEM, לראיין עוד שורה ארוכה של אישים למפעל "מפגשים עם הרבי", ובהם שורה של אישים בארץ הקודש שזכו להיכרות ומפגשים עם הרבי, וכי צילום כל ראיון כרוך בעלויות גבוהות, וקרא לכל הידידים להמשיך ולסייע למפעלי JEM ולמפעל "שנים ראשונות", כדי שנוכל לשמר ולתעד את זיכרונות ורגעים אלו, ולהגישם לציבור הרחב.
הרב וולף אף סקר בקצרה את העבודה הרבה שנעשתה בהפקת הסרט החדש, וכי במהלך עבודת המחקר על תקופה זו בחיי הרבי והרבנית, נחשפו עשרות מסמכים בעלי חשיבות רבה, וכמו כן נחשפו עדויות ופרטים הסטוריים רבים, השופכים אור חדש על תקופה זו.
לאחר דברי ההקדמה, הוקרן הסרט "שנים ראשונות 4" בפני הנוכחים. במשך שעה ורבע צפו הכל כמרותקים להפקה מרשימה זו, בה נפרש בעשרות עדויות ותיעודים בפרסום ראשון, במסע ההצלה המרתק של הרבי והרבנית בתקופה הרת הגורל של השנים תש"א תש"א.

את ההפקה החדשה "שנים ראשונות חלק רביעי" ניתן להשיג החל מהבוקר במרכז קה"ת בכפר חב"ד, במרכזי "היכל מנחם" בירושלים ובבני ברק, וכן באתרJEM בישראל, בכתובת www.jem.co.il
שלח לחבר         
 

zoloft weed

zoloft weed and alcohol

prednisolon kur

prednisolon 25 mg online
ת.ד. 2020 כפר חב"ד ישראל. מיקוד 60840 טלפון: 03-9608017/8 פקס: 03-9608017 אימייל: sales@jem.co.il
All rights reserved to: www.jem.co.il ©
עיצוב ובניה שטיבל.קום